ALAÇATI OT FESTİVALİ

1.Gün: 05 Nisan Cuma: Hareket (Gece Yolculuğu )

23:00 Sıhhıye Atatürk Lisesi Önü

23:30 Ankara Armada A.V.M Önü

23:59 Ümitköy Galeria Önü

 

2.Gün: 06 Nisan Cumartesi: Çeşme – Alaçatı Ot Festivali- İzmir

Belirtilen noktalardan hareket ile Afyon üzerinden Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüzde de otel olarak hizmet veren Kervan Saray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Alaçatı’ya hareket. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 10. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak. Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak,otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

 

Sabah Kahvaltısı: Serbest sabah kahvaltısı

Öğle Yemeği: Alaçatı, Serbest Öğlen Yemeği.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur (Ücrete Dâhildir.)

Konaklama Oteli: Club Resort  Atlantis / Seferihisar

 

3.Gün: 07 Nisan Pazar: Alaçatı Ot Festivali–İzmir Konak Meydanı– Kordon- Asansör

Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Yörenin profesyonel satıcılarının ot ve otlu ürün stantlarını gezecek, ardından Altın ödüllü ‘’En fazla ot çeşidini toplama ve En güzel Otlu Yemeği pişirme’’ yarışmasını izleyeceğiz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında, İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir Konak Meydanından panoramik olarak, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, Asansör gezisini yapıyoruz ve sonrasında, vereceğimiz serbest zaman sonrasında, İstanbul’a hareket. Akşam geç saatlerde İstanbul’a varış. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Mika Tur organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz. 

 

Dikkat: Bu Gece Otel Konaklaması Yoktur.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. (Ücrete Dâhildir.)

Öğle Yemeği: Alaçatı, Serbest Öğlen Yemeği.

Akşam Yemeği: Serbest Alınacaktır.

 

Üye olun, kampanya ve indirimlerde ilk sizin haberiniz olsun
Flaş Turizm ile erken rezervasyon ve çok avantajlı ödeme seçenekleriyle yurt dışı tur, kültür turu ve otellere ait son dakika fırsatlarını yakalayın.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES: İzmir Cad. Menekşe 1 Sokak 2/C Moda İşhanı A Blok Kat:2 Daire:115 Kızılay - ANKARA T: +90 (312) 417 20 02 F: +90 (312) 417 87 35 M: info@flasturizm.com.tr
Copyright © 2015 Flaş Turizm Tüm hakları saklıdır.Piksel Bilişim